Jak szybko sprzedać samochód?

jak szybko sprzedać samochód?

Samodzielna sprzedaż samochodu wymaga czasu i cierpliwości… i czasu… Jeśli więc zależy nam na szybkiej sprzedaży pojazdu, a pozostawienie używanego samochodu w rozliczeniu nie wchodzi w rachubę jedyną alternatywą może być skup samochodów. Skup aut to firma specjalizująca się w pozyskiwaniu pojazdów niezależnie od marki, modelu, rocznika, a nierzadko także stanu technicznego i posiadania aktualnych badań. W praktyce, w skupie możemy sprzedać każdy samochód – jezdny przeznaczony do dalszej odsprzedaży, jak i wycofany z eksploatacji i przeznaczony do recyclingu. W tym drugim przypadku przed wyborem skupu warto sprawdzić, czy firma działa legalnie i posiada wszelkie certyfikaty i uprawnienia niezbędne do legalnego skupowania wraków pojazdów mechanicznych. W przeciwnym razie nie uzyskamy zaświadczenia niezbędnego do wyrejestrowania pojazdu.

Zalety pozostawienia samochodu w skupie

Sprzedaż samochodu używanego, zwłaszcza słusznego rocznika nie należy do najłatwiejszych. Skup aut pozwala nam rozwiązań problem zbycia nieużytkowanego pojazdu praktycznie od ręki – wystarczy, że zgodzimy się na zaproponowaną cenę. Oczywiście będzie to kwota nieco niższa niż gdyby udało nam się sprzedać samochód samodzielnie. Z drugiej strony, pozostając w posiadaniu pojazdu podejmujemy ryzyko, że nie uda nam się go sprzedać przed upływem terminu badań technicznych czy terminem płatności kolejnej raty za obowiązkową polisę OC. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie te zagrożenia, szybko okaże się, że sprzedając pojazd taniej wcale tak dużo nie stracimy. Co ważne, skup zapłaci nam za samochód od ręki – z chwilą podpisania umowy lub – jeśli zadeklarujemy taką chęć – zleci przelew należności na nasze konto.

Dodatkowym atutem przemawiającym za skorzystaniem z oferty skupu jest możliwość sprzedaży pojazdu niezależnie od sezonu. W sprzedaży bezpośredniej utarło się, że samochody najczęściej sprzedajemy na wiosnę lub jesienią. W skupie pojazd możemy zostawić w środku zimy czy upalnego lata, a sezon w żadnym stopniu nie wpłynie na wartość zaproponowanej wyceny.

Call Now ButtonZadzwoń 791834716