Na co uważać wybierając skup aut?

na co uważać wybierając skup aut?

Samochód, którego z różnych względów nie użytkujemy szybko staje się problemem. Jego utrzymanie wiąże się z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów, a sam pojazd z każdym miesiącem traci na wartości. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam tzw. skupy aut. Do niedawna skup samochodów używanych kojarzony był przede wszystkim z przedsiębiorstwem specjalizującym się w skupie samochodów starych i niesprawnych. Obecnie skupy samochodów coraz częściej oferują dogodne warunki transakcji także w przypadku pojazdów młodszych roczników, w tym aut flotowych i samochodów poleasingowych. Na co uważać wybierając skup aut?

Legalny skup pojazdów

Jeśli zamierzamy sprzedać pojazd przeznaczony do recyclingu bądź złomowania bardzo ważnym jest nawiązanie współpracy z legalnie działającym skupem samochodów. Tylko podmioty działające w oparciu o właściwe licencje i zezwolenia są uprawnione do wystawiania zaświadczeń niezbędnych do wyrejestrowania pojazdu. Nie uzyskawszy takiego zaświadczenia nie będziemy w stanie ani wyrejestrować pojazdu, ani rozwiązać umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC. Warto o tym pamiętać, ponieważ umowa OC jest przedłużana w sposób automatyczny, co wiąże się z koniecznością regulowania należności względem towarzystwa ubezpieczeniowego.

Wycena samochodu w skupie

Supy samochodów oferują zakup od ręki, za gotówkę. Ta dogodność często wiąże się z zaniżeniem rzeczywistej wartości pojazdu. Dlatego przed sprzedażą samochodu jezdnego z aktualnymi badaniami technicznymi warto wpierw rozeznać rynek i mniej więcej oszacować wartość pojazdu. A jak proces wyceny będzie przebiegał w skupie? Dobry skup pojazdów może przygotować wstępną wycenę samochodu na podstawie zdjęć oraz informacji przekazanych drogą elektroniczną, przy czym ostatecznej wyceny możemy się spodziewać dopiero po oględzinach samochodu. Zazwyczaj nie odbiega ona znacząco od wyceny wstępnej.

Wycena pojazdu jest najczęściej niezobowiązująca i nieodpłatna. W przypadku podjęcia decyzji o sprzedaży samochodu gotówkę uzyskujemy od ręki. Możemy również zadeklarować chęć otrzymania przelewu na konto.

Call Now ButtonZadzwoń 791834716