Jak działa skup aut?

Jak działa skup aut?

Skupy aut często bywają niesłusznie mylone z komisami pojazdów. Zasada działania obu instytucji jest jednak różna. Komisy zazwyczaj przyjmują jedynie samochody w dobrym stanie technicznym, a od ich sprzedaży pobierają prowizje w określonej wysokości. Do skupu aut można oddać natomiast pojazdy w różnym stanie, także te, w przypadku których niezbędne jest skorzystanie z lawety. Sprzedawca auta otrzymuje zapłatę za nie „od ręki”, bez konieczności czekania na to, aż znajdzie się chętny do nabycia samochodu kupiec (tak jak ma to miejsce w przypadku auto komisu).

Przebieg procedur oddawania auta do skupu

Skup aut używanych działa w bardzo prosty sposób. Właściciel, który podjął decyzję odnośnie oddania pojazdu, zgłasza się do współpracujących z firmą specjalistów, którzy dokonują szczegółowego przeglądu stanu technicznego auta, jego przebiegu itp. Zazwyczaj skupy aut oferują konsumentom możliwość zrealizowania warunków tej części współpracy w dowolnym miejscu i czasie wyznaczonym przez klienta (czasem takie oględziny realizuje się tylko na podstawie przesłanych przez właściciela zdjęć).

Na podstawie dokonanego przeglądu dochodzi do wyceny pojazdu. Klient może zaakceptować zaproponowaną mu kwotę bez zastrzeżeń lub podjąć się negocjacji mających na celu podwyższenie przysługującej mu stawki. Obie strony podpisują stosowną umowę kupna-sprzedaży, która jest wypełniana przez obie strony na miejscu. Po załatwieniu wszystkich formalności pieniądze trafiają na konto właściciela lub są mu przekazywane w formie gotówki.

W dalszej kolejności samochód zostaje wystawiony na sprzedaż. Osoby zainteresowane jego kupnem mogą spokojnie zapoznać się z różnymi możliwościami. Po wyborze odpowiedniego auta oraz podjęciu decyzji zakupowej dochodzi do podpisania umowy kupna-sprzedaży pomiędzy obiema stronami. Cena pojazdu jest nieco wyższa niż jego aktualna wartość rynkowa, a powstała w ten sposób różnica w kwocie stanowi zysk firmy prowadzącej skup.

Z oferty profesjonalnych skupów warto korzystać przede wszystkim ze względu na krótki czas transakcji. Sprzedawca samochodu otrzymuje pieniądze „od ręki”.

Call Now ButtonZadzwoń 791834716