Sprzedaż służbowego samochodu w skupie aut – co warto wiedzieć?

Samochody służbowe co pewien czas są przez firmy wymieniane na nowe, co ma wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo pracowników, wizerunek marki, a także kwestie finansowe (podatkowe) przedsiębiorstwa. Jednak w związku z tą decyzją rodzi się pytanie, co zrobić z poprzednią flotą? Jedną z opcji jest oddanie aut do skupu.

Oddanie auta flotowego do skupu – zalety tego rozwiązania

  • Szybkość transakcji

Sprzedaż samochodu służbowego na własną rękę może być czasochłonna i wymagać zaangażowania, zwłaszcza jeśli chcemy znaleźć prywatnego nabywcę. W przypadku skupu aut transakcja może być przeprowadzona znacznie szybciej. Często dokonują one natychmiastowej wyceny i oferują gotówkę za pojazd od razu przy podpisywaniu umowy.

  • Wygodne rozwiązanie

Skupy samochodów oferują wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą tracić czasu na wystawianie ogłoszenia, organizowanie spotkań z potencjalnymi kupcami czy negocjacje cenowe. Wystarczy skontaktować się z profesjonalnym skupem, a resztą zajmą się specjaliści.

  • Minimalny stres

Proces sprzedaży samochodu może być stresujący, zwłaszcza gdy nie mamy doświadczenia w tego rodzaju transakcjach i boimy się trafić na oszustów.  Legalnie działający skup samochodów dba o to, aby cały proces przebiegł sprawnie i bez zbędnych komplikacji, co pozwala przedsiębiorcom uniknąć stresu związanego z indywidualną sprzedażą.

  • Bezpłatna wycena

Warto również podkreślić, że większość skupów samochodów oferuje bezpłatną wycenę pojazdu. To oznacza, że możemy poznać wartość naszego samochodu przed podjęciem decyzji o sprzedaży i zadecydować, czy jest ona dla nas akceptowalna.

Przebieg transakcji krok po kroku

  1. Przygotowanie dokumentów

Przed rozpoczęciem procesu sprzedaży służbowego samochodu w skupie aut należy odpowiednio przygotować dokumentację. Podstawowe dokumenty, które będziemy musieli dostarczyć, to dowód rejestracyjny pojazdu oraz karta pojazdu. Jeśli samochód był ubezpieczony, trzeba dostarczyć również polisę OC. Dodatkowo przyda się aktualny przegląd techniczny i dowód zakupu pojazdu, czyli faktura VAT lub umowa zakupu.

  1. Wartość samochodu

Kolejno szacuje się wartość służbowego samochodu. Istnieje wiele narzędzi, które pomagają w przybliżeniu określić cenę pojazdu na rynku wtórnym. Jednakże, w przypadku skupu aut, cena może być negocjowana. Dlatego warto mieć świadomość, ile mniej więcej może być wart samochód przed wizytą w skupie, a potem próbować negocjować warunki.

  1. Wybór odpowiedniego skupu aut

Jeśli zdecydowaliśmy się na sprzedaż służbowego samochodu w skupie aut, warto dobrze przemyśleć, do którego skupu się udać. Istnieje wiele firm zajmujących się skupem pojazdów na rynku, i nie wszystkie oferty są jednakowo atrakcyjne. Warto zwrócić uwagę na opinie innych klientów oraz to, czy obsługuje on klientów biznesowych.

  1. Formalności i umowa

Kiedy już osiągniemy porozumienie w kwestii ceny, warto zadbać o odpowiednie formalności. Skup aut przygotuje umowę kupna-sprzedaży, którą trzeba dokładnie przeczytać i zrozumieć przed jej podpisaniem. Potem dochodzi do wypłaty ustalonej kwoty i zdania pojazdu.

 

Call Now ButtonZadzwoń 791834716